oferta zajęć i warsztatów

Autorskie programy zajęć oparte są na wieloletnim doświadczeniu pracy z uczestnikami w różnym wieku, wiedzy z psychologii dziecka i nastolatka oraz Pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej

charakterystyka zajeć

Mimo że zajęcia artystyczne kojarzą się ze swobodą wypowiedzi sposób pracy z młodymi adeptami sztuk plastycznych powinien korelować z rozwojem dziecka. Dlatego zakres tematów i podejmowane techniki naszych spotkań są dostosowane i adekwatne do możliwości uczestników w każdej grupie wiekowej.

Prowadzimy zajęcia cykliczne / stacjonarne, na terenie Szczecina oraz zajęcia wyjazdowe na terenie całego kraju. Tematyka obejmuje zajęcia plastyczne i manualne,   techniki tkackie i wyplatania oraz zajęcia z rysunku, malarstwa i grafiki.
Skierowane są one do dzieci i młodzieży oraz dorosłych i seniorów.
Współpracujemy z Ośrodkami Kultury, stowarzyszeniami i fundacjami oraz szkołami i przedszkolami.

Jeśli masz pytania -zapraszamy do kontaktu:
e-mail: pozaszkolanaszkontakt@gmail.com

zajęcia cykliczne dla dzieci i młodzieży

Zajęcia odbywają się regularnie raz w tygodniu i trwają odpowiednio:
45 minut (dzieci do 7 lat)
90 minut (dzieci i młodzież 7 – 18 lat)
do 180 minut (dorośli)

zajęcia sensoryczno-Plastyczne

Spotkania dla najmłodszych do 4 lat.
Uczestniczą w nich z rodzicami. Dorośli poznają metody i zdobywają umiejętności rozbudzania kreatywności u swoich dzieci.

Przedszkolaki (4 - 6 lat)

Dzieci pod kierunkiem instruktora mają możliwość swobodnej wypowiedzi twórczej w kilku technikach plastycznych, dostosowanych do swoich możliwości motorycznych.

Dzieci (7-9 lat)

Podtrzymywanie u dzieci twórczego myślenia opartego na swobodnym działaniu w wielu technikach plastycznych i rękodzieła, (m.in. monotypia, wyplatanie)

Dzieci (9-12 lat)

Rozszerzanie działań wspomagających kreatywne myślenie o nowe techniki i materiały plastyczne. Nacisk na podtrzymywanie wiary we własne możliwości.

nastolatki (12-14 lat)

Zajęcia z użyciem wielu technik, co ma  odkrywać przed uczestnikami nowe sposoby artystycznego przekazu. Rozszerzanie umiejętności o grafikę.

młodzież (14-18 lat)

Przygotowanie do szkół artystycznych. Rozwijanie umiejętności z rysunku i malarstwie. W miłej atmosferze oswajamy się z warsztatem Prawdziwego artysty.

Rysunek i malarstwo (dorośli)

Poznanie i ugruntowanie wiadomości z zakresu kompozycji, perspektywy, doboru kolorów z uwzględnieniem różnych technik plastycznych. Dwie podgrupy (podstawowa i zaawansowana).

Rysunek i malarstwo (seniorzy)

Tematyka zajęć obejmuje kilka technik plastycznych. Uwzględniając umiejętności uczestników spotkania dostosowywane są do ich zainteresowań i tempa pracy. Ciągle rozszerzamy nasze  umiejętności.

Co dają zajęcia manualne?

Każda samorealizacja daje dużo satysfakcji i zadowolenia. Jest swego rodzaju energią, która powstaje z danej chwili. Moment ten mija, jednak może dać równocześnie impuls do dalszych prób działania.

warsztaty tematyczne

Jednorazowe spotkania które skoncentrowane są na przedstawieniu określonego, wybranego fragmentu danej techniki. Uczestnicy najczęściej wykonują na nich przedmiot / jedną pracę która pozwala zdobyć doświadczenie w wybranym temacie. Cena obejmuje wszystkie potrzebne materiały / autorski skrypt / 180 minut

Miniatura tkacka

Niewielka forma jest przekazem bogatej gamy kolorów i splotów. Jest oddaniem tego co może rozbudzić w nas apetyt na dalsze prace i większe projekty w tej ciekawej dziedzinie sztuki.

Techniki Makramowe

Tajniki wyplatania są podstawą do tworzenia wielu dekoracji. Poznane na zajęciach podstawy umożliwią dobranie odpowiedniego materiału, wyliczenie właściwej ilości do danego projektu i jego realizację.

plenery malarskie

Grupowe wyjścia dla pasjonatów rysunku i malarstwa. Mają na celu doskonalenie swoich wcześniej nabytych umiejętności i wymianę myśli w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach.

do ustalenia

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych warsztatów na kanale YouTube